Obliczanie zdolności kredytowej, Warszawa


Cena do uzgodnienia

Zdolność kredytowa i jej obliczanie to pojęcia, które słyszałeś/aś już pewnie nie raz. Odmieniane przez wszystkie przypadki, jawi się jako kluczowy element powodzenia wnioskowania o kredyt lub pożyczkę. I tak dokładnie jest: na podstawie Twojej osobistej zdolności kredytowej bank szacuje, ile, na jak długo, w jakim produkcie i na jakich warunkach jest Ci w stanie pożyczyć. Czy jednak zdolność kredytowa jest dana raz na zawsze? Czy zmienia się w czasie, czy można nad nią pracować? I czy w każdym banku Twoja zdolność kredytowa prezentować będzie się tak samo? Oczywiście, że nie!

Obliczanie zdolności kredytowej to proces, który warto powtarzać w określonych odstępach czasowych lub kiedy w naszym życiu zajdą zmiany mające na nią wpływ (zmiana pracy, formy zatrudnia, wzrost zarobków, całkowita spłata i zamknięcie innych zobowiązań). Nie jest też tak, że nasza zdolność kredytowa będzie taka sama w każdym banku, do którego się zwrócimy. Wynika to z faktu, że poszczególne placówki przykładają różną wagę do różnych części składowych czynników branych pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej. Dodatkowo, same te czynniki mogą zmieniać się w czasie.

Co więc brane jest pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej?
• wysokość naszych zarobków i typ umowy, w oparciu o którą pracujesz - czy jest to umowa o pracę na czas nieokreślony, czy może umowa cywilnoprawna? A może prowadzisz własną firmę lub masz kontrakt?
• ilość osób w gospodarstwie domowym (w tym osób, które pozostają na Twoim utrzymaniu) oraz wysokość ponoszonych opłat stałych, takich jak czynsz, media, abonamenty etc.
• wysokość dotychczasowych zobowiązań (kredytów, pożyczek, limitów na kartach kredytowych czy w koncie) oraz dyscyplina w ich regulowaniu, czyli czy występują bądź występowały opóźnienia (a jeżeli tak, to jak wielkie)

Jak obliczyć zdolność kredytową? Możesz skorzystać z licznie dostępnych kalkulatorów zdolności kredytowej, musisz jednak mieć na uwadze powyższe kryteria. Można też spróbować policzyć zdolność kredytową samemu: weź pod uwagę swoje zarobki i odjąć od nich stałe, comiesięczne zobowiązania. Pamiętaj jednak, że ostateczną decyzję i tak zawsze podejmuje bank lub firma pożyczkowa.
W Habza Finanse obliczymy Twoją zdolność kredytową i oszacujemy, jaki kredyt i w jakim banku będzie dla Ciebie najbardziej optymalny. Podpowiemy, gdzie warto składać wniosek, a gdzie zupełnie mija się to z celem. Nasz Zespół to Doradcy, mający wieloletnie doświadczenie, zdobywane przede wszystkim w bankach i instytucjach finansowych - doskonale wiemy więc, jak działają te mechanizmy i co zrobić, aby działały na korzyść naszych Klientów.

Skontaktuj się z nami, działajmy!

Polska, Warszawa
 
 


Liczba wyświetleń strony: 121