Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Habza Finanse ®️ - kredyt konsolidacyjny i refinansowy. Kredyt dla firm. Konsolidacja chwilówek dla...

5

Dziękujemy za wiadomość

Na co można przeznaczyć kredyt dla firm?

Autor: Ekspert Kredytowy Habza Finanse, publikacja: 2021-12-30

Prowadzenie własnego biznesu to niejednokrotnie spore wyzwanie. Niezależnie od branży, w której działamy, i doświadczenia, które posiadamy, wciąż pojawić mogą się okoliczności, które nas zaskoczą i będą wymagać od nas stanowczych działań.

Kredyt dla firm – uścisk dłoni potwierdzający zawarcie umowy

Finanse przedsiębiorstwa – funkcjonowanie i jego rozwój

Finanse przedsiębiorstwa są kluczowe tak dla jego stabilnego funkcjonowania, jak i dla jego rozwoju. W razie ewentualnych problemów, niespodzianek czy też chęci obrania nowej drogi albo podjęcia zawodowych wyzwań liczyć można na pomoc w ramach szerokiego wachlarza proponowanych przez banki kredytów dla firm.

Dlaczego właściciele firm decydują się na kredyt?

Przedsiębiorcy chętnie sięgają po rozwiązania finansowe dedykowane ich potrzebom – czy to w przypadku usprawnienia płynności, czy to chcąc wprowadzić do swojego biznesu innowacje oraz inwestycje.

Środki finansowe, jakimi dysponuje firma

Często środki, którymi dysponuje firma samodzielnie, są niewystarczające, lub poświęcenie ich w dużej albo całej części na realizację danej potrzeby zachwiać może stabilnością finansową całego przedsiębiorstwa, a przecież nie o to chodzi. Dlatego właściciele firm z różnych branż i o różnej wielkości decydują się na kredyt dla firm.

Banki oferują obecnie różnorodne rodzaje finansowania dla przedsiębiorstw, wśród których dobrze znany z oferty dla klientów indywidualnych kredyt gotówkowy jest tylko jedną z wielu opcji.

Rodzaje kredytów dla firm

Co do zasady kredyty dla firm dzieli się ze względu na przeznaczenie uzyskanych za jego pośrednictwem środków.

Zgodnie z przepisami bank może udzielić finansowanie firmie w formie kredytu:

  • obrotowego,
  • odnawialnego,
  • hipotecznego,
  • inwestycyjnego.

Rodzaj kredytu a cel finansowania

Jak więc widać, rodzaj kredytu wskazuje cel finansowania.

Kredyty obrotowe oraz odnawialne przyznawane są na wspieranie aktualnej działalności przedsiębiorstwa, ale również na powiększenie majątku obrotowego.

Natomiast kredyty hipoteczne i inwestycyjne ze względu na fakt, iż przyznawane są na większe kwoty i na dłuższe okresy kredytowania dotyczą nowych inwestycji bądź powiększenia dotychczasowego majątku trwałego firmy.

Kredyt firmowy a finansowanie celów, czyli na co można te środki przeznaczyć?

Kredyt dla firm daje możliwość różnorodnego wykorzystania środków z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb przedsiębiorstwa (czy to bieżących, czy to długofalowych).

Gotówkowe kredyty firmowe – z uwagi na to, że zapewniają firmie nieograniczony dostęp do wypłaconych środków, mogą zostać przeznaczone na szereg rozmaitych potrzeb, m.in. takich jak:

  • wypłaty wynagrodzeń dla pracowników,
  • uregulowanie płatności wynikających z bieżących faktur,
  • uregulowanie zobowiązań wobec ZUS-u i Urzędu Skarbowego,
  • uregulowanie płatności za media,
  • zakup materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia.

Nieco inaczej ma się sprawa z kredytami długoterminowymi – kierowane są przede wszystkim do zwiększenia majątku trwałego firmy. Przedsiębiorca może więc za ich sprawą dokonać zakupu wszelkiego rodzaju maszyn, urządzeń, środków transportu, ale także budynków oraz gruntów. Kredyty firmowe mogą również sfinansować renowację obiektów i zrealizować modernizację wszystkich budynków całej posiadłości firmowej.

Podsumowując, szeroki portfel kredytów przeznaczonych dla firm daje możliwość sfinansowania różnorodnych potrzeb przedsiębiorstwa, a wybór formy finansowania uzależniony jest od konkretnych potrzeb danego biznesu.

Kredyt dla firm - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 7 442 Specjalistów od Kredytów dla Firm najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o kredytach dla firm

Skontaktuj się