Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Habza Finanse ®️ - kredyt konsolidacyjny i refinansowy. Kredyt dla firm. Konsolidacja chwilówek dla...

5

Dziękujemy za wiadomość

Kredyt konsolidacyjny ratunkiem dla zadłużonych

Autor: Sławomir Habza, publikacja: 2019-09-26

Kredyt konsolidacyjny ma na celu połączyć kilka naszych zobowiązań w jedno. Dzięki ujednoliceniu warunków kredytowania, oprocentowania oraz wydłużeniu okresu kredytowania możemy także znacząco zmniejszyć wysokość miesięcznej raty.

Zdjęcie nr 1

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Konsolidacja to nie kolejne zwykłe zobowiązanie. To szansa na wyjście na prostą i pozbycie się wszystkich długów, na rzecz całkiem nowego kredytu konsolidacyjnego. Od teraz nie będziesz już musiał martwić się wieloma zobowiązaniami w różnych placówkach, gdyż po konsolidacji zostanie Ci tylko jedna, niższa rata, jeden termin spłaty, na rzecz jednego kredytodawcy.

Kiedyś kredytem konsolidacyjnym mogliśmy spłacić jedynie zadłużenie powstałe w tradycyjnych bankach. Jednakże wraz ze wzrostem popularności produktów finansowych pozabankowych i coraz łatwiejszą dostępnością do pożyczanych pieniędzy pojawiło się także inne zapotrzebowanie. W związku z nadmiernym zadłużaniem się nie tylko w bankach, ale i w instytucjach pożyczkowych, rozszerzony został także cel kredytu konsolidacyjnego. Obecnie z jego pomocą możemy spłacić swoje długi w postaci kredytów oraz innych produktów bankowych, pożyczek, a nawet popularnych chwilówek.

Kredyt konsolidacyjny w banku

O kredyt konsolidacyjny możemy oczywiście starać się w tradycyjnym banku. Jednakże tak jak przy każdy kredycie bankowym, także i w tej sytuacji zostanie zweryfikowana nasza zdolność kredytowa. Zostaniemy więc sprawdzeni przez bank pod kątem zdolności do spłaty zobowiązania oraz wiarygodności. Dlatego też o kredyt konsolidacyjny powinniśmy starać się, gdy tylko pojawią się problemy z nadmierną ilością i wysokością rat, jednak w dalszym ciągu udaje nam się spłacać je wszystkie w terminie. Negatywne wpisy w BIK mogą bowiem być decydujące i jednoznacznie przekreślić nasze szanse na konsolidację w banku.

Jednakże to nie koniec naszych możliwości. Poza bankami na rynku finansów funkcjonują także instytucje pożyczkowe, które znacznie bardziej liberalnie podchodzą do zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców. Konsolidacja kredytu w instytucji pożyczkowej będzie znacznie prostsza i dostępna dla szerszego grona klientów. Nie zrażaj się więc, jeśli bank odmówił Ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego. Masz bowiem inne możliwości, z których warto skorzystać. Pożyczka konsolidacyjna również może pomóc pozbyć się nadmiernego zadłużenia.

Zdjęcie nr 2

Czy warto skorzystać z możliwości konsolidacji kredytu?

Zarówno kredyt konsolidacyjny, jak i pożyczka konsolidacyjna nie będą należały do najtańszych produktów. Jednakże warto mieć na uwadze, że to może być jedyna szansa na terminową spłatę zadłużenia. Nie zawsze więc najważniejszy będzie koszt, a raczej możliwości, jakie daje nam konsolidacja. Z pewnością będzie także tańsza, aniżeli odsetki od nieterminowej spłaty wszystkich zobowiązań z osobna. Dodatkowo konsolidacja kredytu nie obciąży naszej historii kredytowej i nie zaprzepaści naszej szansy na kredyt w najbliższej przyszłości.

Konsolidacja kredytu to jeden termin spłaty, na rzecz jednego kredytobiorcy. Pozwoli Ci to zapanować nad domowym budżetem. Jedna rata, znacznie niższa niż suma konsolidowanych zobowiązań da Ci w końcu potrzebny oddech. Pamiętaj, że odciążenie finansów to szansa nie tylko na wyjście z zadłużenia, ale także powrót spokoju do Twojego domu.


Opracował:
Sławomir Habza
Habza Finanse - Kredyt Konsolidacyjny, Konsolidacja chwilówek, Kredyt bez zdolności

Kredyt konsolidacyjny - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 5 336 Specjalistów od Kredytów Konsolidacyjnych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o kredytach konsolidacyjnych

Skontaktuj się