Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Habza Finanse ®️ - kredyt konsolidacyjny i refinansowy. Kredyt dla firm. Konsolidacja chwilówek dla...

5

Dziękujemy za wiadomość

Kiedy warto rozważyć konsolidację kredytów?

Autor: Ekspert Kredytowy Habza Finanse, publikacja: 2021-12-30

Konsolidacja kredytów to produkt, który w ostatnich latach zyskał sobie wielu zwolenników i który na stałe zagościł w ofercie większości polskich banków. Kto powinien na niego się zdecydować i komu może przynieść największe korzyści?

Kredyt konsolidacyjny w banku lub w firmie pożyczkowej

Konsolidacja kredytów jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

Nierzadko pojawia się sytuacja, w której posiadamy więcej niż jeden kredyt – zarówno w tradycyjnych bankach, jak i w instytucjach pozabankowych. Dochodzą do tego karty kredytowe oraz limity w kontach osobistych. Tym samym więc co miesiąc należy spłacać raty o różnej wysokości i z różnymi terminami spłaty, a to może prowadzić nie tylko do pomyłki czy zwyczajnego zapomnienia o jednym ze zobowiązań, ale także do wpadnięcia w zadłużenie przekraczające możliwości spłaty.

Wyjście ze spirali zadłużenia często nie należy do najłatwiejszych, ale z pewnością jest możliwe, a jednym z najlepszych na to sposobów jest właśnie konsolidacja kredytów.

Czym jest konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów polega na połączeniu dwóch lub więcej zobowiązań w jedno, co sprawia, że zamiast kilku rat, co miesiąc spłacana jest tylko jedna. Wraz z połączeniem zobowiązań, następuje także ujednolicenie terminu spłaty i wysokości oprocentowania.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Tak naprawdę każde: kredyty gotówkowe i ratalne, zadłużenie na kartach kredytowych i limitach w kontach oraz coraz częściej również chwilówki i pożyczki pozabankowe (chociaż nie wszystkie banki mają to w swojej ofercie).

Gdzie można dokonać konsolidacji kredytów?

Konsolidacji kredytów można dokonać w bankach oraz w firmach pożyczkowych, chociaż najkorzystniejsze oferty posiadają przede wszystkim banki. Jak zawsze w takich sytuacjach, należy zapoznać się z kilkoma ofertami, aby porównać warunki konsolidacji. Trzeba także liczyć się z tym, że banki, w przeciwieństwie do instytucji pozabankowych, zazwyczaj wymagają lepszej wiarygodności kredytowej i większej liczby dokumentów.

Wiele zależy od realnej kondycji naszych finansów, może się zdarzyć bowiem tak, że w naszym zasięgu znajdować się będzie nie kredyt konsolidacyjny w banku, ale pożyczka konsolidacyjna w firmie pożyczkowej. Sprawny, doświadczony doradca kredytowy będzie w stanie nie tylko znaleźć najlepszą możliwą w danym przypadku ofertę, ale i doprowadzić do zdobycia finansowania.

Kiedy warto rozważyć konsolidację kredytów?

Konsolidacja kredytów jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają kilka różnych zobowiązań i gubią się w liczbie spłacanych rat. Nie dość, że ułatwia ona spłatę, to zapobiega zapominaniu i niedotrzymywaniu terminów przez pożyczkobiorcę. Połączenie wszystkich rat w jedną sprawia z kolei, że miesięczne raty będą niższe i, co więcej, klient będzie miał możliwość negocjacji z bankiem warunków umowy podczas przenoszenia pozostałych zobowiązań z innych instytucji finansowych.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Do niewątpliwych zalet kredytu konsolidacyjnego należy więc ujednolicenie oprocentowania, niższa rata miesięczna oraz wydłużenie okresu spłaty zobowiązania (dające możliwość dostosowania wysokości raty do naszego budżetu i uniknięcia zalegania z uiszczeniem raty). Warto rozważyć ją zarówno w sytuacji, w której obawiamy się opóźnień w spłatach, bo portfel pęka nam od nadmiaru zobowiązań, jak i w sytuacji, w której chcemy zaoszczędzić i połączyć nasze dotychczasowe zobowiązania w jedno.

Kredyt konsolidacyjny - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 5 336 Specjalistów od Kredytów Konsolidacyjnych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o kredytach konsolidacyjnych

Skontaktuj się