Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Habza Finanse ®️ - kredyt konsolidacyjny i refinansowy. Kredyt dla firm. Konsolidacja chwilówek dla...

5

Dziękujemy za wiadomość

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

Autor: Habza Finanse, publikacja: 2021-12-31

Usługi doradców kredytowych upowszechniają się w Polsce z roku na rok, jednak wciąż wielu z nas nie wie dokładnie, czym taka osoba się zajmuje i czy naprawdę warto jej zaufać. Tymczasem dobry, zaangażowany doradca kredytowy może nam zaoszczędzić nie tylko pieniędzy, ale i czasu oraz nerwów.

Mężczyzna pokazuje wyliczenia na kalkulatorze

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Doradca kredytowy na co dzień zajmuje się pomaganiem w uzyskaniu kredytu – czy to gotówkowego, czy to hipotecznego czy to np. firmowego. Nie jest to jednak pracownik konkretnego banku, ale osoba współpracująca z wszystkimi (albo prawie wszystkimi) bankami na rynku. Doskonale orientuje się w ofertach przez nich posiadanych, a mając wiedzę o potrzebach i możliwościach swoich klientów, jest w stanie doradzić, gdzie wnioskować o upragnione finansowanie i, przede wszystkim, jak robić to skutecznie.

Dla klienta ubiegającego się o kredyt lub pożyczkę oznacza to również, iż ma dostęp do wszystkich ofert w jednym miejscu i u jednej osoby, nie musi chodzić po placówkach bankowych i próbować samodzielnie porównywać ich propozycji (do czego nie mamy zazwyczaj nie tylko cierpliwości i czasu, ale i kwalifikacji).

Jak wybrać dobrego doradcę?

Z usług doradcy kredytowego warto więc skorzystać przede wszystkim dlatego, że przedstawi nam wiele ofert na jednym spotkaniu i porówna ich atrakcyjność (w naszym konkretnym przypadku), bo „korzystna” oferta znaczyć będzie co innego dla dwudziestokilkuletniego singla bez większych zobowiązań, a co innego dla małżeństwa czterdziestolatków z trójką dorastających dzieci i hipoteką na 30 lat.

Dobry doradca kredytowy:

  • Będzie też doskonale wiedział, co jest „dobrą okazją” lub promocją, a co jest tylko w ten sposób przedstawione przez bank. Słowem, nie pozwoli się nam „nadziać” na marketingowe sztuczki. 
  • Będzie nas także wspierać podczas wnioskowania o kredyt i pożyczkę: w kompletowaniu dokumentów, wypełnianiu ich oraz w kontaktach z samym bankiem. Podpowie, o co ewentualnie trzeba przed złożeniem takiego wniosku zadbać w zakresie zdolności i historii kredytowej, aby zmaksymalizować swoje szanse na otrzymanie finansowania.
  • Odpowie na wszystkie pytania, rozwieje wątpliwości i wykaże się dużą wyrozumiałością, bo będzie wiedzieć, że chociaż dla niego/niej to chleb powszedni, dla przyszłych kredytobiorców cały proces może być najzwyczajniej w świecie stresujący.

Odpowiedzialny doradca i jego zadania

Odpowiedzialny doradca kredytowy nie ucieknie też z placu boju, kiedy sprawy pójdą nieco gorzej. Bowiem może się zdarzyć, że bank cofnie pozytywnie wydaną decyzję lub będzie potrzebować dodatkowych dokumentów czy zabezpieczeń dla kredytu.

Bywa i tak, że mimo ogromnego zaangażowania i starań wydana decyzja będzie negatywna. Jednak dobry, poważny doradca kredytowy nie zostawi swojego klienta w takiej sytuacji, tylko zaproponuje alternatywne działania i zrobi wszystko, aby kredyt uratować lub uzyskać go w innym banku.

Podsumowanie

Należy pamiętać, że żyjemy w niezwykle dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej oraz finansowej i chociaż banki kuszą promocjami w reklamach, wcale nie oznacza to, że rozdają pieniądze na prawo i lewo. Tym bardziej więc skorzystanie z pomocy ogarniętego, zorientowanego doradcy kredytowego jest bardzo rozsądnym pomysłem.

Doradca finansowy - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 3 305 Doradców Finansowych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o finansach

Skontaktuj się