Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Habza Finanse ®️ - kredyt konsolidacyjny i refinansowy. Kredyt dla firm. Konsolidacja chwilówek dla...

5

Dziękujemy za wiadomość

Kredyty dla przedstawicieli zawodów zaufania publicznego

Autor: Habza Finanse, publikacja: 2021-12-30

Zastanawiałeś/-aś się kiedyś, jak bardzo wykonywany zawód wpływa na nasze szanse zdobycia kredytu w banku? A wpływa, i to ogromnie! Są bowiem profesje, które przez niektóre banki postrzegane są jako nie tylko bardziej intratne, ale i godne większego zaufania. Należą do nich lekarz, lekarz weterynarii oraz farmaceuta, policjant, żołnierz i prawnik, a także górnik, nauczyciel i pracownik banku.

Banknoty – liczenie pieniędzy

Preferowane zawody dla banku

Dlaczego tak się dzieje? Zawody te uchodzą za stabilne i/lub dobrze płatne, a pewność zatrudnienia oraz stałe wpływy na konto czynią Cię w oczach banku dobrym, wiarygodnym klientem. Takim, któremu pieniądze można pożyczyć „bezpiecznie”, minimalizując ryzyko, że należność nie będzie spłacana w terminie.

Jak widać, wśród „preferowanych” zawodów znajdują się zarówno zawody wolne, takie jak zawody lekarskie, farmaceutyczne i prawnicze (znane zarówno z wysokiego poziomu ponoszonej codziennie odpowiedzialności, jak i stosunkowo wysokich zarobków), a także tzw. sfera budżetowa w postaci nauczycieli, zarabiających może mniej, natomiast zawsze pewnie i na czas. Nie można zapominać o zawodach mundurowych, w których dochody zazwyczaj są relatywnie wysokie (podobnie jak poziom obowiązków), a także pewne ze względu na fakt, iż płatnikiem pensji jest państwo.

Na czym zarabiają banki?

Banki zarabiają bowiem najwięcej, oczywiście, na pożyczaniu pieniędzy swoim klientom (czy to indywidualnym, czy firmowym), doliczając prowizję, oprocentowanie i marżę do kwoty, którą wypłacą nam w ramach samego kredytu. Aby jednak odzyskać zarówno powyższe opłaty, jak i udzieloną pożyczkę, kredyt musi być regulowany terminowo i bez opóźnień. Udzielając go osobie wykonującej zawód zaufania publicznego, bank zmniejsza więc swoje ryzyko w tym zakresie.

Tym samym więc będąc przedstawicielem/przedstawicielką jednego z wyżej wymienionych zawodów, możesz liczyć na preferencyjne warunki udzielenia kredytu: wyższą kwotę samej pożyczki i niższe prowizje, oprocentowanie oraz marżę. Zazwyczaj dochodzi do tego uproszczona, przyspieszona procedura wnioskowania o takie finansowanie.

Czy takie kredyty znajdują się w ofercie wszystkich banków?

Niestety, tutaj sytuacja nieco bardziej się komplikuje. Rzadko bowiem zdarza się, że bank ma propozycje dla każdego z zawodów zaufania publicznego. Najczęściej jest tak, że jeden bank „specjalizuje się” np. w lekarzach i farmaceutach, drugi chętniej udziela finansowania żołnierzom i policjantom, a trzeci łaskawszym okiem patrzy na nauczycieli. I są też banki, których miejsce zatrudnienia w tym zakresie w ogóle nie interesuje i nie mają w swojej ofercie żadnej „taryfy ulgowej” dla przedstawicieli tych profesji.

To, o czym warto pamiętać, to fakt, że sytuacja może zmieniać się w czasie, a oferty banków ulegają zmianie relatywnie szybko. Jeżeli więc wykonujesz zawód zaufania publicznego i potrzebujesz kredytu, powinieneś/-aś rozważyć takie rozwiązanie i skorzystać z ofert, które mają niektóre z banków. To nie tylko potencjalnie spora oszczędność pieniędzy, ale także i czasu ze względu na uproszczoną, szybszą procedurę wnioskowania o takie finansowanie.

Kredyt gotówkowy - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 7 060 Specjalistów od Kredytów Gotówkowych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o kredytach gotówkowych

Skontaktuj się