Kredyt refinansowy, Warszawa


Cena do uzgodnienia

Czym jest kredyt refinansowy? W dużym skrócie jest to kredyt, który bierzesz, aby spłacić inny kredyt. Znajduje się w ofercie coraz większej ilości banków i chociaż na pierwszy rzut oka nie różni się od dobrze rozpowszechnionego w Polsce kredytu konsolidacyjnego, produkty te mają jednak pewne różnice. Główną jest fakt, iż kredyt konsolidacyjny, jak sama nazwa wskazuje, konsoliduje nasze zobowiązania z różnych banków czy firm pożyczkowych - czyli, w większości wypadków, aby do konsolidacji doszło, musimy mieć do czynienia z minimum dwoma odrębnymi produktami. Kredyt refinansowy pozwala z kolei na swoiste "zastąpienie" jednego, mniej korzystnego, kredytu drugim - na lepszych warunkach. Postrzegany może być jako przeniesienie kredytu z jednego banku do drugiego, ale jest to proces nieco bardziej skomplikowany: trzeba bowiem przejść całą procedurę obliczania zdolności kredytowej, przygotowania dokumentów i wnioskowania o nowy produkt.

Kiedy więc warto brać kredyt refinansowy? Największą jego zaletą jest możliwość niekorzystnego produktu finansowego na lepszy. Rynek bankowy jest niezwykle dynamiczny i kredyt, który zaciągaliśmy np. rok wcześniej może nie być już najlepszą możliwą opcją. Często dzieje się też tak, że nasza sytuacja poprawia się, więc jesteśmy w stanie wnioskować o kredyt na innych, lepszych warunkach i zaoszczędzić np. na oprocentowaniu. Zdarza się też tak, że nasza pozycja finansowa ulega pogorszeniu i szukamy rozwiązania, które pozwoli nam na spłacenie zadłużenia na korzystnych, ale też komfortowych warunkach - co uzyskać można przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu spłaty.

Jak sprawdzić, czy kredyt refinansowy się opłaca? Trzeba zwrócić uwagę na:
• całkowity koszty kredytu
• wysokość ewentualnych kosztów przeprowadzenia transakcji
• prowizja dla nowego banku za udzielenie kredytu
• ewentualne koszty wcześniejszej, przedterminowej spłaty - jest to szczególnie kosztowne w przypadku kredytów hipotecznych, w których opłata za przedterminowa spłatę może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

W Habza Finanse wiemy, jak wyszukać korzystny dla Ciebie kredyt refinansowy i skutecznie o niego wnioskować. Przeprowadzamy Cię przez każdy etap procesu, odpowiadamy na wszystkie pytania i jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Pomagamy naszym Klientom wychodzić z nawet najtrudniejszych sytuacji.

Napisz, zadzwoń, skontaktuj się z nami. Działajmy!

Polska, Warszawa
 
 


Liczba wyświetleń strony: 125