Kredyt dla firm - Kredyt gotówkowy dla jednoosobowych działalności gospodarczych, Warszawa


Cena do uzgodnienia

Kredyt dla firm >

Kto może wziąć kredyt, jakie są wymagania i jak się do tego przygotować - pytamy Martę Dworak, specjalistę kredytowego w Habza Finanse.


Rozmawiamy dziś o kredycie gotówkowym dla osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. Kto może wziąć taki kredyt?
Przede wszystkim musimy pamiętać o okresie prowadzenia działalności- większość banków wymaga prowadzenia działalności przynajmniej od 12 miesięcy. To samo tyczy się zawieszenia działalności- nawet, jeśli prowadziliśmy firmę wiele lat, ale została ona zawieszona, to po odwieszeniu musimy odczekać 12 miesięcy. Są jednak banki, które udzielają pożyczek już od pierwszego dnia prowadzenia firmy.


A co ze zdolnością kredytową? Jaki musi być dochód, aby uzyskać kredyt?
To bardzo indywidualna sprawa- zdolność zależy od wielu czynników, między innymi od tego, jaką kwotą jesteśmy zainteresowani, ile osób mamy na utrzymaniu, jakie są miesięczne obciążenia kredytowe, czyli jakie płacimy raty.


Chodzi o raty kredytów branych na firmę, czy osobę fizyczną prowadzącą działalność?
To zależy od banku. Ponieważ każda sytuacja jest inna, zawsze zachęcamy do kontaktu i sprawdzenia swoich możliwości.


Czy sprawdzenie zdolności, oraz pomoc doradcy w przygotowaniu do kredytu jest płatna?
Absolutnie nie. Wszelkie czynności, jakie wykonujemy do momentu podpisania umowy kredytowej pomiędzy bankiem a klientem wykonujemy bezpłatnie. Tym bardziej zachęcam do kontaktu- to nic nie kosztuje, a bywa, że klient przekonany o braku zdolności, czy innych przeszkodach, w jego mniemaniu uniemożliwiających wzięcie kredytu, otrzymuje go i jest w stanie zrealizować swoje plany. Powiem więcej- bywa, że wiele miesięcy pracujemy z klientem nad jego sytuacją- „prostujemy” BIK- czyścimy zapytania, wycofujemy zgody na przetwarzanie danych w BIK zamkniętych kredytów, pracujemy nad podniesieniem punktacji, aż nadchodzi wyczekiwany dzień wypłaty kredytu. Nie pobieramy wynagrodzenia za działania przygotowawcze. Jeśli ktoś żąda od klienta zapłaty przed uruchomieniem kredytu, to powinna zapalić się czerwona lampka.


Na jaki cel można przeznaczyć środki?
Pieniądze z kredytu gotówkowego dla osób prowadzących jednoosobową działalność można przeznaczyć na dowolny cel- inwestycję w firmę, potrzeby prywatne, czy konsolidację kredytów.


Wyłącznie bankowych?
Nie, możemy konsolidować również pożyczki pozabankowe- chwilówki, pożyczki wieloratalne i inne. Klienci często obawiają się, że już sam fakt posiadania takich pożyczek dyskwalifikuje ich na stracie. Tymczasem bardzo często spłacamy tego typu pożyczki; nie jest to żadna przeszkoda w uzyskaniu finansowania.


A co z dokumentami?
Wymagania związane z dokumentacją finansową zależą od banku, w jakim procesujemy kredyt, oraz od formy opodatkowania: jeśli rozliczamy się według skali podatkowej, lub stawki liniowej i prowadzimy uproszczoną księgowość, to może być potrzebny PIT za poprzedni rok, oraz podsumowanie książki przychodów i rozchodów. PIT będzie również potrzebny przy ryczałcie, ale bank może poprosić również o ewidencję przychodów. Przy karcie podatkowej będziemy zaś potrzebowali decyzji urzędu skarbowego o wysokości podatku dochodowego.
Są to oczywiście tylko podpowiedzi, ponieważ każdy bank ma własne wymogi dotyczące dokumentacji.
Częstą bolączką klientów jest zaleganie w urzędzie skarbowym, lub w ZUS- co w takiej sytuacji?
Zawsze staramy się pomóc, nawet w pozornie beznadziejnych przypadkach. Dlatego warto zadzwonić i porozmawiać z pośrednikiem, który pomoże uporać się z ciężką sytuacją. W przypadku zaległości staramy się wybrać bank, który spojrzy na sytuację klienta „przychylnym okiem”.


Jak w praktyce wygląda obsługa klienta?
Obsługujemy klientów z całej Polski i nie stanowi to dla nas problemu- dokumenty przesyłane są skanem, lub pocztą, nie ma więc potrzeby, aby klient pokonywał setki kilometrów tylko po to, aby złożyć wniosek. Spotykamy się dopiero przy podpisaniu umowy kredytowej. Uważamy, że jest to bardzo komfortowe rozwiązanie dla naszych klientów.


Na koniec pytanie, które zapewne najbardziej interesuje wszystkich przyszłych kredytobiorców- na jaką kwotę może liczyć klient prowadzący jednoosobową działalność, oraz jakie są koszty?
Tak jak mówiłam na początku, kwota kredytu zależy od zdolności, na którą składa się wiele czynników, ale na rynku bankowym dostępne są oferty do kilkuset tysięcy złotych.
Jako pośrednicy z wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie wybrać najlepszą ofertę dla klienta, również pod względem kosztowym. To oznacza, że średnie oprocentowanie kredytów udzielanych przy naszej pomocy oscyluje w granicach 7,99%-9,99%, ale należy pamiętać, że oferta zawsze będzie zależała od banku, jaki wybierzemy jako najlepszy w danej sytuacji.


Jedno jest pewne - od początku, aż do końca współpracy, zakończonej podpisaniem umowy kredytowej dbamy o to, aby klient otrzymał dokładnie to, po co się do nas zgłosił - kredyt na dobrych warunkach, który pozwoli mu rozwinąć skrzydła.

Roman Gutowski
Konsolidacje – Trudne kredyty dla firm – Kredyty deweloperskie


e-mail
roman.g@habza.com.pl

Mazowieckie, Warszawa
Firma Przyjazna Internautom
 
 


Liczba wyświetleń strony: 1067