Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

Habza Finanse ®️ - kredyt konsolidacyjny i refinansowy. Kredyt dla firm. Konsolidacja chwilówek dla...

5

Dziękujemy za wiadomość

Co to jest konsolidacja?

Autor: HABZA GROUP Sp. z o.o., publikacja: 2021-01-11

Słowo konsolidacja znane jest chyba każdemu. To nic innego jak połączenie. Konsolidacja znajduje swoje zastosowanie również w przypadku produktów bankowych, gdzie z powodzeniem możemy odszukać kredyt konsolidacyjny. I w tym przypadku konsolidacja ma za zadanie połączyć, tym razem kilka zobowiązań bankowych i pozabankowych w jeden kredyt. Połączenie aktualnie spłacanych długów i wielu rat na rzecz różnych kredytodawców w jedną ratę, pozwala nie tylko znacząco zmniejszyć jej jednostkową wysokość, ale także zapanować nad domowym budżetem. Dzięki znalezieniu odpowiedniej oferty kredytu konsolidacyjnego i wydłużeniu okresu spłaty możemy maksymalnie obniżyć miesięczną ratę, dopasowując ją do potrzeb i możliwości klienta. Spłata długów nie będzie już nadwyrężać domowego budżetu.

Roman Gutowski Habza

Czy konsolidacja wysokich kwot jest opłacalna?

Skoro wiemy już, co to jest konsolidacja kredytów, warto wspomnieć o tym, że można jej poddać nawet bardzo wysokie zadłużenie. Wszystko to możliwe jest dzięki maksymalnemu wydłużeniu spłaty (nawet do 144 miesięcy) oraz wysokim kwotom kredytu konsolidacyjnego, bez dodatkowych zabezpieczeń. To pozwala na uzyskanie dużo niższej raty, w porównaniu do miesięcznego kosztu wszystkich zobowiązań przed konsolidacją.

Do kogo skierowana jest oferta konsolidacji?

Konsolidacja swoim zasięgiem może obejmować zarówno produkty bankowe, jak i pozabankowe. Dedykowana jest więc wszystkim klientom, którzy borykają się z nadmiernym zadłużeniem.

Zbyt wiele rat miesięcznie stanowi kwotę, która znacząco nadwyręża finanse, a może powoli staje się niemożliwa do spłaty? Niezależnie od tego, czy spowodowane jest to nadmierną liczbą kredytów, pożyczek, a może chwilówek, możesz zdecydować się na konsolidację. To właśnie krótkoterminowe pożyczki pozabankowe są najczęściej źródłem problemu nadmiernego zadłużenia. Stąd też oferta konsolidacji skierowana jest także do tych klientów, którzy mają trudności w spłacie zobowiązań pozabankowych.

Kto może skorzystać z konsolidacji w Habza Finanse?

Nie dzielimy klientów na lepszych i gorszych. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie podzielimy się z każdą osobą, która chce zapanować nad swoimi finansami i uwolnić więcej miejsca w domowych budżecie.

Każdy klient, który nie radzi sobie z comiesięczną spłatą, ma zbyt dużo zbyt wysokich rat czy po prostu chce uporządkować swoje finanse, może liczyć na nasze wsparcie. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane zbyt wieloma kredytami, czy zobowiązaniami pozabankowymi, każdy może liczyć na jednakowo korzystne warunki spłaty, dzięki konsolidacji.

Czy konsolidacja jest trudna do uzyskania?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii. Każda sprawa jest indywidualna i tak też do niej podchodzimy. Z całą pewnością jednak dokładna analiza sytuacji finansowej klienta i odpowiednie przygotowanie (także pod kątem zdolności kredytowej i historii w BIK-u), jeszcze przez złożeniem wniosku o konsolidację, ma niebagatelne znaczenie i nie rzadko decyduje o powodzeniu.

Nie warto więc ryzykować decyzji odmownej, więc – kiedy tylko podejmiemy decyzję o konsolidacji – powierzmy sprawę w ręce doświadczonych ekspertów Habza Finanse.

Tylko odpowiednio przeprowadzony proces konsolidacji daje szansę klientowi na pozyskanie potrzebnych środków w możliwie najkrótszym czasie. Jak wiadomo, w sytuacji gdy walczymy z nadmiernym zadłużeniem, czas ma spore znaczenie. Dlatego też nie traćmy go na bezowocne weryfikowanie ofert, poszukiwanie kolejnych brakujących elementów do wniosku kredytowego czy kolejne decyzje odmowne. Proces konsolidacji jest stosunkowo skomplikowany, jednak w rękach specjalistów przebiega sprawnie i bez dodatkowych komplikacji.

Z jakimi formalnościami wiąże się konsolidacja?

Kiedy przedmiotem zainteresowania klienta jest konsolidacja w banku, tak jak w przypadku każdego kredytu, niezbędne jest posiadanie udokumentowanego dochodu. Znaczenie ma przede wszystkim jego wysokość oraz ciągłość i stabilność. Oznacza to, że na konsolidację mogą liczyć także osoby, które nie posiadają umowy o pracę na czas nieokreślony.

Składając wniosek o konsolidację, każdorazowo będziemy musieli dołączyć dodatkowo komplet dokumentów na temat aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek, które chcemy połączyć. Najczęściej będą to umowy wcześniejszych zobowiązań wraz z harmonogramem spłat oraz potwierdzeniem kwoty, która została do spłaty. Banki dopuszczają także inne dokumenty na potwierdzenie posiadanych długów, na wypadek gdyby klient nie był w posiadaniu którejś z umów, np. z powodu jej zagubienia.

Konsolidacja z Habza Finanse – dlaczego warto?

Nie dysponujesz potrzebnymi dokumentami? Zawsze znajdziemy wyjście z sytuacji i każdy może liczyć na nasze wsparcie.

Konsolidacja z Habza Finanse to:

  • pomoc na każdym etapie kredytowania,
  • minimum formalności po stronie klienta,
  • maksymalne uproszczenie procedur,
  • najkrótszy czas oczekiwania na decyzję,
  • długi okres kredytowania – maksymalnie 144 miesiące,
  • wysoka kwota kredytu – 300 tys. zł bez zabezpieczeń,
  • obsługa klientów w całej Polsce.
Kredyt konsolidacyjny - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 5 336 Specjalistów od Kredytów Konsolidacyjnych najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o kredytach konsolidacyjnych

Skontaktuj się